پنجشنبه 29 شهريور 1397 9 محرم 1440 Thursday 20 September 2018
چرا «کوروش» را بزرگ و کبیر می خوانند؟

روز هفتم آبان ماه برابر با بیست و نهم اکتبر روزی است که براساس اسناد تاریخی (رویداد نامه نبونئید) و نوشته های تاریخ نگاران کورش وارد بابل شد و با استقبال باشکوه مردم بابل روبرو شد و آنجا را بدون جنگ و خونریزی فتح کرد و منشور حقوق بشر را در آنجا نوشت.

گفت و گو با امین حیایی بازیگری که پیر نمی‌شود

دفاع امین حیایی از بازیگرانی که سال هاست نقش جوان های فیلم ها را بازی می کنند. او همچنین از فراز و فرود کارنامه خود و مسیری که پشت سر گذاشته است، می گوید.

گفت‌ و‌ گوی ورزشی-اجتماعی با مرد‌ چشم‌آبی سینما و کیمیایی‌ها

در زندگی روزنامه‌نگار ورزشی کمتر فرصتی دست می‌دهد که پا توی کفش همکاران فرهنگی کند و با چهره‌های برجسته سینمای ایران پشت یک میز بنشیند و از هر دری سخنی بگوید... امروز یکی از این فرصت‌های معدود بود که چند دقیقه‌ای ذهنت را از مستطیل سبز و سالن‌های ورزشی برگیری و با مردان طلایی پرده نقره‌ای هم‌کلام شوی...

ایرج طهماسب: من آقای مجری نیستم

ایرج طهماسب را سال هاست به عنوان «آقای مجری» می شناسیم. کسی که با عروسک ها حرف می زند و برای نسل ما با مجموعه «کلاه قرمزی» به همراه حمید جبلی خاطره ساخته است.

واقعیات زندگی جکی چان, از یتیمی تا جراحات مرگبار

دنیای ورزش های رزمی یکی از حوزه های مورد علاقه ی افراد است و از زمانی که هنرهای رزمی وارد دنیای سینما شد نیز بر جذابیت آن بیش از پیش افزوده شد.

مهسا جاور و محسن محمدسیفی یک عاشقانه اسپورت

محسن محمدسیفی و مهسا جاور زوج سرشناس ورزش ایران هستند. محسن محمد‌سیفی از قهرمانان پرافتخار ووشو است که با دو مدال طلا در بازی‌های آسیایی و یک طلا و یک نقره در بازی‌های جهانی جزو ووشوکاران سرشناس است.

زاک کینگ مشهورترین شعبده باز دنیای مجازی

(زاک کینگ) از مشهورترین شعبده بازهای دنیای مجازی است که سبک خاصی از شگردهای نمایشی را اجرا کرده و پول فراوانی به جیب می زند.

زندگینامه یول برینر

یول بوریسوویچ برینر (Yuliy Borisovich Bryner) در سال ۱۹۲۰ در منطقه ولادی‌وستوک کشور روسیه به دنیا آمد.

سهراب سپهری

سهراب جزو شاعرانی است که شعرهایش در تلویزیون ممنوع نیست و گاهی گویندگان تلویزیون شعرهایش را می‌خوانند؛ تا جایی که به نظر می‌رسد با خوانش زیاد این شعرها، به این هنرمند به نوعی ظلم می‌کنند. خانواده او در این باره نظرات گوناگونی دارند.

سهراب سپهری

سهراب سپهری شاعر و نقاش و عکاس کاشانی که در همه سال‌هایی که نیست بیشتر از زمان حیات مورد توجه قرار گرفت و قضاوت شد.