جمعه 30 شهريور 1397 10 محرم 1440 Friday 21 September 2018
این بچه پانداها عروسکی نسیتند که بر روی چمن می بینید. این دسته بچه پاندا 36 تایی همه واقعی و زنده هستند که برای نخستین بار به دنیا سلام می کنند, و نیز دیدن آنها یک تصویر رویایی برای هر انسان عاشق حیوانات می باشد.

هُلسیان: این دسته توله پانداهای سیاه و سفید باعث شادی همه کارکنان مرکز حفظ, نگهداری و تحقیق چین از پانداها, شده است.

هر کدام از 36 توله پاندا در سال 2017 در مرکز نگهداری حفاظت شده, مستقر در استان سیچوان, چین متولد شده اند.

همه 36 توله پاندا کمتر از یک سال سن دارند, اما در اندازه های متفاوت هستند.

این مرکز به جای اعلام و معرفی یک به یک پانداها در هنگام تولد آنها در طول یک سال اخیر, تصمیم گرفته شد همه نوزادان را با هم, و بطور عمومی به دنیا معرفی و آن را به یک خبر شگفت انگیز برای دوستداران محیط زیست و حقوق حیوانات تبدیل نمایند.

لازم بذکر است که تصاویر این پانداها در طول آنچه که در مورد آنها شناخته ایم, یکی یا بهتر است بگوئیم بهترین عکس روز جهان شناخته شده که بچه پانداها در چمن بازی می کنند و نیز نگهبانان برای متقاعد کردن آنها در تلاش هستند همه را در یک مکان جمع و نگه دارند و البته در یکی از تصاویر به شکل خیره کننده ای می بینیم که چه شیرین از بازی خسته شده اند.

در حالی که نسبت به رویه انقراض و تولید مثل پانداها, دیدن 36 بچه پاندا بسیار زیاد و تعجب برانگیز به نظر می رسد اما بهتر است بدانید بچه پانداهای بیشتری وجود دارند, در واقع و در مجموع 42 بچه پاندا در این سال متولد شده اند, اما همه بچه ها به اندازه کافی بزرگ نبودند که امکان معرفی, و بازدید از آنها وجود داشته باشد.

لازم بذکر است که از 42 پاندای متولد شده از اول سال 2017 تاکنون, 15 تا از آنها دوقلو بودند.

این تعداد زیاد از بچه پانداهای متولد شده به معنای مژده ایی از تحقق اهداف نجات بخشی, حفظ و نگهداری حیات وحش در نقطه ای از دنیا به دوستداران, فعالان محیط زیست و حقوق حیوانات بوده است. و هم امید به افزایش تعداد این گونه در حال انقراض.

هر کدام از این توله ها به تقویت جمعیت آسیب پذیر پانداها کمک می کند و امید می رود که در آینده دوباره در حیات وحش رها و خصوصیات وحشی خود را باز یابند.

نوشتن نظر