جمعه 30 شهريور 1397 10 محرم 1440 Friday 21 September 2018
برای ما همیشه جالب و خیال انگیز بوده است که بدانیم و ببینم عکس های تاریخی سیاه و سفید در زمان خود رنگ اصلی آنها به چه صورت بوده است.

هلسیان: در یک پروژه اختصاص داده شده به بازسازی دیجیتالی عکس های تاریخی معروف جهان که در یک نگاه اجمالی از سیاه و سفید بصورت رنگی درآمده اند, امروزه ما می توانیم تصوری صحیح از رنگ اصلی آنها داشته باشیم.


بطور مثال: در این پروژه بازسازی و بازآوری و نمایش رنگ اصلی تصاویر, یک عکس از برج ایفل و در حال ساخت را نشان می دهد که در نخست شروع ساخت آن سازه به رنگ قرمز مایل به قهوه ای بوده است. با اینکه در عکس اصلی که سیاه و سفید است رنگ سازه و محیط پیرامونی آن معلوم نیست.


مدیر دینامیمروم,اردن لویید برای ایجاد کتاب خود و انتشار 130 عکس از مجموعه این کتاب به همراه ولفگانگ وایل, با بنیانگذار وب سایت retronaut همکاری کرد و این کتاب با نام (کاغذ ماشین زمان) در اکتبر 2017 منتشر خواهد شد.

برخی از عکس های تاریخی بازسازی شده را به همراه معرفی مکان و مشخصه آنها در زیر مشاهده کنید:

 

مقامات و مسئولان اجرایی سد هوور در یکی از لوله ها, دریچه های تنظیم جریان آب, که در سال 1935 در حال ساخت است, سوار شده اند.

 

 

 

گوتزن بورگلوم و سرپرست این کار در حال بررسی یکی از چهره های کوه راشمور در سال 1932 هستند.

یادبود ملی کوه راش مور, یک پارک و یادبود ملی در ایالت داکوتای جنوبی در ایالات متحده آمریکا است که بر روی آن چهره چهار تن از مشهورترین رئیس جمهوران آمریکا بر روی سنگ به اندازه بسیار بزرگ پیکر تراشی شده اند.


پل گلدن گیت که هنوز در حال ساخت در سال 1934 است.


برج ایفل که تا وسط ساخته شده, در سال 1888 است.

کارگران به همراه مجسمه ساز فرانسوی (فردریک اگوست بارتولدی) در سال 1882 مشغول ساختن مجسمه آزادی در پاریس هستند.

 

در سال 1881, پل برج در لندن هنوز کامل نشده است.

تاور بریج یک پل معلق به معنای پل برج در لندن است که بر روی رود تیمز ساخته شده است.


در این عکس به سال 1942, تاج محل را نشان می دهد که گنبد آن را با داربست بامبو پوشانده اند تا آن را از دید بمب افکن های دشمن مخفی نگه دارند.

نوشتن نظر