جمعه 30 شهريور 1397 10 محرم 1440 Friday 21 September 2018
این 13 عکس, مکان هایی که شما احتمالا نه هرگز دیده اید و نه در مورد آنها شنیده اید, و یا خیلی زیاد در مورد آنها نمی دانید.

هلسیان: با وجود گسترش و دسترسی آسان به اینترنت و اطلاعات, ما چیز زیادی از دنیا نمی دانیم. امروزه ما بسیار مسافرت می کنیم و خیلی از آنها یاد هم می گیریم, در مورد خیلی از مکان ها و نقاط دنیا در گوگل جستجو می کنیم, اما باز هم به نظری می رسد چیزهای بسیاری وجود دارند که ما در مورد آنها نمی دانیم و نمی بینیم و یا امکان دیدنشان برای ما به وجود نمی آید از این رو هنوز چیزهای بسیاری وجود دارند که می توانند ما را متعجب کنند.

 

سیستم پارکینگ خودرو اتوماتیک, فولکس واگن

 

 

این پارکینگ منحصربفرد و خلاقانه در نزدیکی کمپانی فلوکس واگن قرار گرفته و این شرکت خودروهای تازه تولید شده سفارشی یا گران قیمت خود را در این پارکینگ طبقاتی نگه می دارد.

هر برج پارکینگ 60 متر ارتفاع داشته و امکان قرار دادن 400 خودرو در آن وجود دارد.

این پارکینگ در شهر ولفسبورگ آلمان قرار دارد.

 

 

مکان استراحت خدمه پرواز در یک هواپیما

 

 

یکی از مواردی که در مورد آن اطلاعات زیادی در دسترس عموم قرار داده نشده محل استراحت خلبان و خدمه پرواز در داخل هواپیما است.

کمپانی هایی مانند بوئینگ در هواپیماهای تولید خود بخصوص هواپیماهای مدرن این غول هوانوردی مکانی مخفی و دور از دید و دسترس مسافران برای آسایش و استراحت خلبانان و خدمه خود در پرواز های طولانی فراهم نموده است که به محفظه سی آر سی معروف است.

 

 

سالن ای با گنجایش 210,000 کالا متعلق به کیم ایل سونگ و کیم جونگ ایل, کره شمالی
 

 

آسانسوری که طول داخلی آن 20 متر است, بیمارستانی در دانمارک

 

 

تصویری از یک کابین جرثقیل برج سازی

 

 

سردب یک خانه که چند متر در زیر زمین است.

 

 

یک کتابفروشی زیرزمینی بنام کوبر پدی در استرالیا

 

 

قسمتی از کتابفروشی که به عنوان هتل از آن استفاده می شود

 کوپر پدی یک منطقه مسکونی در استرالیا است که شباهت بسیار زیادی با روستای کندوان ایران دارد البته با این تفاوت که این منطقه از نظر صنعت گردشگری بسیار پیشرفت داشته و بر روی توسعه هرچه بیشتر آن تلاش می کنند.

 

 

چاپ پول کاغذی, روسیه

 

 

گرافیتی در پریپیات, شهر ارواح, چرنوبیل, اوکراین

 

 

پریپیات شهر متروکه‌ای در نزدیکی نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل, واقع در استان کیف در شمال کشور اوکراین است. پریپیات در سال ۱۹۷۰ به عنوان محل اسکان کارکنان نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل بنیان نهاده شده است.

پریپیات امروزه شهر هنر گرافیتی شده است و دیوارهای شهر روح هنر گرافیتی بخود گرفته اند و هر چند متروکه است, اما رفته رفته گردشگری در آن شکل گرفته و گردشگران بخاطر بازدید و کار گرافیتی بر روی دیوارها به این شهر می روند.

 

بزرگترین نیروگاه خورشیدی در جهان, ایالات متحده آمریکا

 

 این پروژه 2. 2 میلیارد دلاری در زمینی به وسعت 14 میلیون متر مکعب گسترده شده است. شرکت‌های ان‌آر‌جی‌, برایت سورس, گوگل و بکتل در ساخت این نیروگاه مشارکت داشته‌اند. این نیروگاه حرارتی با استفاده از 347 هزار آینه خورشیدی رو به نور آفتاب به تولید برق می پردازد.

 

کیف دستی هسته ای, روسیه

 

 

یک واحد آپارتمان در بام برج ایفل

 

 

 نمای داخلی آپارتمان موجود در بام برج ایفل

 

نوشتن نظر