پنجشنبه 29 شهريور 1397 9 محرم 1440 Thursday 20 September 2018
16 اسرار داشتن دندان های سفید

چرا ما همیشه دیر به فکر چاره ایی برای سلامت دهان و پوسیدگی دندان های خود می افتیم, با آنکه می توانیم با پیروی کردن از این تکنیک و روش ها, از پوسیدگی و به وجود آمدن لکه ها و زردی دندان جلوگیری کنیم و از مراجعه به دندانپزشکی نیاز پیدا نکنیم.

نکاتی درباره افسردگی و مقابله با آن

هر افسردگي و هر غمي مي‌تواند علل متعددي داشته باشد. به هر حال كشف علت افسردگي تان كمك مي‌كند راه حل را پيدا كنيد.

یک واحد روغن زیتون شناسی

در دو دهه گذشته روغن زیتون در سفره‌های سالم جایگاه ویژه‌ای یافته است خصوصاً در میان افرادی که مایلند سطح کلسترول خوب خونشان را افزایش دهند و از سلامت قلبشان محافظت کنند. اما افرادی هم هستند که به آنچه مصرف می‌کنند توجه می‌کنند.

علل و نحوه درمان حساسیت فصلی

حساسیت یا آلرژی فصلی یکی از مشکلات رایج بین افراد است که می‌تواند علائمی را نیز به دنبال داشته باشد. هنگام بررسی علل آبریزش بینی باید انواع ویروس، باکتری و آلرژی را به عنوان دلایل اصلی آن‌ها حساب کرد. اما این مسئله کار ساده‌ای نیست و قصد داریم مشخصا بر روی آلرژی صحبت کنیم.

مواردی که باید درباره آلرژی فصلی بدانید

حساسيت و آلرژي‌هاي فصلي از جمله شايع‌ترين بيماري‌ها و اختلالات رايج در فصل بهارند كه با تغيير فصل در بسياري از مردم ديده مي‌شوند.

تغذیه در دوران بارداری

در حین آغاز بارداری باید شروع به خوردن مواد مغذی مورد نیاز برای تحولات بدنی خود بکنید و از برخی موارد نیز پرهیز داشته باشید, یادتان باشد شما در حال حاضر برای دو نفر تغذیه می‌کنید،هم باید خودتان سلامت باشید و هم به جنین در حال رشد به خوبی رسیدگی کنید.

کمر درد را با این روش ها درمان کنید

اگر به مشکل کمردرد برخوردید، چه کاری باید انجام دهید؟ دانستن دلایل کمردرد در گام اول به شما کمک می‌کند تا آن را به شکل بهتری درمان کنید.

این غذاهای چرب شکمتان را آب می‌کند

خوردن هر نوع چربی لزوما موجب چاقی نمی‌شود. برعکس خیلی از چربی‌های سالم روند چربی‌سوزی را سریع‌تر می‌کنند. چندتا از این غذاها را بشناسید.

برای جوان ماندن به این راه‌ها عمل کنید

اگر می خواهید همیشه جوان و تندرست بمانید باید غذای مقوی مصرف کنید. منظور از غذای مقوی مواد تازه، انواع توت ها، میوه و سبزیجات، ماهی به ویژه قزل آلا، آجیل و چای سبز است.

افزایش سلامت کلیه با این مواد غذایی

فلفل های قرمز موادی ادرارآور و آنتی اکسیدانی هستند. پس از گوارش، آنها عملکرد کلیه را بهبود می بخشند. این شرایط تخلیه مایعات باقی مانده در بافت های بدن را تسریع می کند. بهره‌مندی از کلیه هایی سالم برای سلامت کلی انسان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کلیه ها نه تنها مواد زائد را پالایش می کنند، بلکه خون انسان را نیز پالایش کرده و در تولید برخی هورمون های مهم نیز نقش دارند.