جمعه 30 شهريور 1397 10 محرم 1440 Friday 21 September 2018
ترفندهایی برای سفر راحت با قطار

سفر با قطار، اگر خوب و با کیفیت باشد می تواند حتی حساس ترین مسافران را راضی کند. اکثر کسانی به دلیل ترس از پرواز و ارتفاع از هواپیما دوری می کنند، یا با شنیدن آمار بالای تصادفات جاده ای از سفر کردن با خودروی شخصی و اتوبوس وحشت دارند، قطارها را وسایلی امن می پندارند.

خانه عروسی, کوچکترین هتل 5 ستاره دنیا

هتل Eh Hausel که به خانه عروسی معروف است، 2.5 متر عرض و هر طبقه آن 53 متر مربع مساحت دارد. این هتل 5 ستاره زیبا که در آمبرگ آلمان ساخته شده، کوچک ترین هتل دنیا است.

پل ورسک و سه خط طلا

پل ورسک در دره ورسک در روستای ورسک، واقع در ۴۵ کیلومتری جنوب شهر زیرآب و ۸۵ کیلومتری شهر قائمشهر در محور فیروزکوه و در مسیر راه آهن شمال قرار دارد. پل ورسک از شاهکارهای مهندسی زمان خویش به حساب می آمده است.

در سفر به گرجستان از چه جاهایی دیدن کنیم؟

اگر چه گرجستان از نظر مساحتی چندان کشور بزرگی نیست اما جاذبه های دیدنی زیادی را در خود جای داده است، کشوری که به خوبی توانسته سنت و مدرنتیه را در کنار هم نگه دارد و تجربه های فوق العاده ای برای گردشگرا رقم بزند و سالانه پذیرای ۲ میلیون گردشگر از سراسر جهان است.

اگر قصد سفر دارید, بخوانید

«طب مسافرتی» با معاینه مسافران و آموزش روش‌های خود مراقبتی به آنها، میزان تلفات و روزهای از دست رفته حین سفر را به حداقل می‌رساند.

زیباترین آبشارهای دنیا, اینجاست

مناظر زیادی در طبیعت برای سفر و بازدید در روزهای تعطیل وجود دارد و اکنون از میان این شگفتی های طبیعت می خواهیم زیباترین آبشارهای دنیا را معرفی کنیم.

راهنمای سفر به روستای ناو در ارتفاعات تالش

منطقه جنگلی تالش در استان گیلان، که از یک سو به سواحل دریای خزر متصل است و از سویی دیگر به کوه ها و قله های استان اردبیل، دارای روستاهای خلوت و دنجی است که بسیاری از آن ها برای علاقه مندان به روستاگردی مناسب هستند.

سفر به مالخواست, روستاگردی در اطراف ساری

برای سال ها (مالخواست) و دیگر روستاهای (پشتکوه) مازندران چندان برای گردشگران آشنا نبودند، اما چشمه های «باداب سورت» که کم کم اسم و رسمی به هم زدند و نام شان به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی ایران معروف شد، روستاهای اطراف آن پرمسافرتر شد.

یک شهر جادویی که خیابان های آن از آب ساخته شده

خیابان های این شهر با استفاده از کانال کشی در تمام سطح شهر با آب ساخته شده است و مردم برای جابجای بوسیله قایق که از زیر پل ها عبور می کنند به این کانال های آب وابسته اند.

5 بهترین و محبوب ترین مقصد سفر در پاییز

این 5 مکان از بهترین و محبوب ترین مقاصد گردشگری و سفر براساس تعداد رزرو های بلیط هواپیمایی و هتل ها و نیز ورود گردشگران به این کشور ها طی سال گذشته تعیین شده است.