جمعه 30 شهريور 1397 10 محرم 1440 Friday 21 September 2018
خیابان های این شهر با استفاده از کانال کشی در تمام سطح شهر با آب ساخته شده است و مردم برای جابجای بوسیله قایق که از زیر پل ها عبور می کنند به این کانال های آب وابسته اند.

هلسیان: شهری را تصور کنید که خیابان های آسفالت با خطوط و تابلوهای راهنمایی اش جای خود را به کانال های آب داده است. بله درست است چنین شهری وجود دارد, و به شکل جادویی, انگار که فیلم می بینید و یا به شهر خانه های کوتوله ها سفر کرده اید.

همیشه تردد با خودرو در خیابان ها و رعایت قوانین دشواری های خاص خود را داشته است, با این حال برای رسیدن از مکانی به مکان دیگر همیشه باز هم با در نظر گرفتن قوانین, به مشکل برمیخوریم. اما این شهر کوچک با استفاده از این کانال های آب این مشکلات را از زندگی روزمره ساکنین خود حذف کرده است.

در شهر گیتورورن, هلند, تردد از مکانی به نقطه ای دیگر از شهر تنها از طریق قایق, دوچرخه و یا پیاده امکانپذیر است.

این شهر کوچک در حدود 75 مایلی شمال آمستردام قرار دارد و فقط 2600 ساکن در آن زندگی می کنند.

حدود 180 پل عابر پیاده در تمامی شهر وجود دارد که امکان تردد و گذر مردم در سراسر کانال های شهر را نیز فراهم آورده است.

این شهر بسیار کوچک است و بسیاری از مردم در مورد آن نمی دانند و متاسفانه سهم زیادی از صنعت گردشگری دریافت نمی کند. از این رو گردشگران کمی به این شهر می روند, و بدیهی است که این مکان زیبا برای بازدید در تابستان مناسب است که البته در فصل زمستان نیز گردشگران می توانند در هنگامی که آب کانال ها یخ بست بر روی آن به اسکیت روی یخ بپردازند.

به این شهر بروید چرا که زیبایی آن مدام دلبری می کند و بهمراه عشق زندگی تان در آنجا لحظات رمانتیک و احساس عاشقانه خواهید داشت, طبیعت و زیبایی منحصر بفرد آن رویای خاطره انگیزی برای شما به ارمغان می آورد.

ساکنین این شهر از خودرو استفاده می کنند اما در خارج از شهر, خودرو را در پارکینگ پارک نموده و از طریق کانال ها و قایق های مسافری و شخصی خود را به منزل می رسانند.

لازم بذکر است طرح شهرسازی این شهر با خیابانی هایی (کانال ها) که از آب ساخته شده اند به نحوی از اول بطور زیرساخت این چنین شکل و ساخته شده است.

نوشتن نظر